Ocena gry
Nie chcesz reklam? Kliknij tutaj
Twoja ocena
Moje ulubione gry
Wszystkie gry
Podobne gry:

Stacja kolejowa

 

Wszystkich małych i dużych miłośników kolei zapraszamy do zabaw w układanie torów i dróżnika. Nas bardzo zaciekawiła historia o bardzo, bardzo dużej lokomotywie:

Czy wiesz, że w 1941 roku, amerykańska spółka "Union Pacific Railroad" wyprodukowała największą lokomotywę świata? Był to "Big Boy" (Duży Chłopiec), liczący aż czterdzieści metrów długości, sześć metrów wysokości i aż sześćset ton wagi. Był on przeznaczony do ciągnięcia olbrzymich składów towarowych, liczących niekiedy aż sto wagonów, przez Góry Skaliste w USA. Na zboczu Shermann Hill, najtrudniejszym odcinku trasy w Górach Skalistych lokomotywie tej pomagał zwykle inny parowóz tego typu. Do dziś zachowało się siedem z dwudziestu pięciu kolosów. Niestety żaden nie jest sprawny. Największą zachowującą sprawność użytkową lokomotywą, jest "Challenger" (Młodszy brat Big Boy'a) krótszy od niego o 4 metry. Obecnie ciągnie pociągi pasażerskie po liniach pospiesznych w USA. (informacja z Wikipedii).

 

Lulek.tv - to edukacyjne gry dla dzieci oraz całej rodziny. Bezpieczne zabawy dla najmłodszych wspomagają rozwój różnych rodzajów inteligencji. W Katalogu Gier znajdują się ubieranki, gry gotowanie, logiczne i puzzle dla dzieci, wszystko od 2 do 100 lat! Darmowe gry online znaleźć można w bajkowej Lulandii. Zapraszamy do zabawy!


Reklama