Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej w Polityce Prywatności.    [Zamknij]

BimBam i Ja III

Informujemy, że ze względu na sygnały o opóźnieniach przez Pocztę Polską w dostarczaniu przesyłek z pracami, przesunięty zostaje termin zgłaszania prac do konkursu. Na prace czekamy do 14.03.2014 r. do godziny 10:00.

"BimBam i ja! III" to kolejna edycja akcji adresowanej do społeczności rodziców oraz nauczycieli przedszkoli, która porusza problem uzależnienia dzieci od rozrywki elektronicznej, a także dobierania jej odpowiedniej treści przez opiekunów.

Dlaczego to takie ważne?
 
Współczesny świat oferuje małym dzieciom ogromną ilość elektronicznej rozrywki. Telewizja, komputer, smartfony, tablety często zastępują zabawę z rówieśnikami, hamują działania twórcze, ograniczają czas spędzany na świeżym powietrzu. Co czwarty przedszkolak w Polsce spędza przed komputerem ponad jedną godzinę dziennie. Dzieci przyjmują świat taki jaki jest. Na co dzień wszyscy korzystamy z komputerów, więc one też bardzo chcą ich używać, jednak muszą wiedzieć jak. Jeśli nie nauczymy ich mądrego panowania nad własnym czasem w wieku przedszkolnym, droga do uzależnienia może być bardzo krótka.
 
Nie każda kreskówkowa gra jest dla dzieci...
 
Drugie zagrożenie płynie z braku kontroli opiekunów nad treściami, z którymi styka się małe dziecko. Często gry proponowane przez np.: starsze rodzeństwo, rówieśników, uzależniają dzieci od światów, które mają zły wpływ na ich rozwój i psychikę, mogą obudzić lęki czy agresywne zachowania. Dla 3-4 latka świat wirtualny może być bardzo silnie uzależniający, ponieważ trudno mu oddzielić fikcję od prawdy. Nie zawsze kolorowa, kreskówkowa grafika oznacza zabawę odpowiednią dla dzieci, a strona, którą znajdziemy w wyszukiwarce pod hasłem "gry dla dzieci" może być pełna brutalnych gier.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs kierowany jest zarówno do jednostek przedszkolnych, wczesnoszkolnych, jak i osób indywidualnych. Każda osoba lub grupa może zgłosić jedną pracę, która może być wykonana zbiorowo lub indywidualnie i wyłoniona przez placówkę wewnętrznie.


Temat prac:

Tematem pracy jest „Złodziej Czasu", o którym mowa w wierszu. Przeczytaj lub posuchaj wiersz "Złodziej czasu". Tutaj możesz również pobrać materiały edukacyjne przydatne przy tworzeniu pracy.


Sposób wykonania pracy:

Technika dowolna. Mogą być kolaże, makiety, rysunki...


Gdzie przesłać prace?

Prosimy o przesyłanie podpisanych prac (imię, nazwisko dziecka, wiek, nazwa placówki, tel. kontaktowy, e-mail z dopiskiem "Bimbam i ja III") w formie elektronicznej w formacie .jpg na konkursy@lulek.tv lub tradycyjnie pocztą na adres:

ABC Media Publishing sp. z o.o., ul. Krzywoustego 3a/4, 56-400 Oleśnica 
 
Prosimy również o dopisanie informacji o kategorii do której zgłaszana jest praca.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 519 788 866.
 

Termin nadsyłania prac:

Czekamy na prace do dnia 14.03.2014 r. do godziny 10:00.

Prace zostaną umieszczone w galerii w dwóch kategoriach: grupy i osoby indywidualne. Tego samego dnia o godzinie 13:00 rozpocznie się głosowanie na stronach Lulek.tv, które będzie trwało do 04.04.2014 r. do godziny 10:00.
 

Ogłoszenie wyników:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 04.04.2014 r. po zakończeniu głosowania na łamach portalu Lulek.tv.


Nagrody:

Laureatami konkursu zostają trzy grupy i trzy osoby indywidualne, które otrzymają największą liczbę głosów od publiczności. Jury również wyłoni laureatów - pięć osób z każdej z kategorii. Zobacz nagrody.


Sponsorzy nagród:
 

 

  
 


Patronat honorowy:

Patroni medialni:

   

Zapraszamy!

 


Reklama

Ładowanie