Kiedy należy zacząć naukę języków obcych?
 
      Odpowiedź na pytanie, kiedy rozpocząć naukę języka obcego nie jest jednoznaczna. Niektóre dzieci czerpią dużą przyjemność z nauki języka, a niektóre nie. Jeśli dziecko w pierwszych latach życia nie jest zainteresowane poznawaniem języków, nie można go do niczego przymuszać - być może warto z tym trochę poczekać. Nie można także zrazić dziecka do nauki mając wobec niego zbyt wielkie wymagania. Nauka w tym okresie powinna opierać się przede wszystkim na zabawie, zajęciach ruchowych, licznych powtórzeniach i ćwiczeniach. Bardzo ważne jest, aby dziecko miało przyjemność z nauki i radośnie powtarzało poznane słówka, czy zwroty.
 
Gry językowe na Lulek.tv
 
      Serwis Lulek.tv w swojej ofercie ma dużo gier z nauką języka dla najmłodszych. W grach językowych łączymy naukę z zabawą, aby dziecko pozytywnie kojarzyło nowe słówka. Należy pamiętać, że nauka języka nigdy nie jest procesem zakończonym, dlatego tak ważne jest dbanie o dobre nastawienie pociechy do nauki. Na naszym serwisie można znaleźć naukę godzin na zegarze po polsku, angielsku i niemiecku, naukę kolorów, angielski alfabet, dni tygodnia, a także liczby po angielsku. Połączenie obrazu z dźwiękiem i animacją ułatwia dziecku zapamiętywanie nazw liczb oraz słówek i stanowi podstawę późniejszej nauki języka w szkole.
 
Aby przejść do gry kliknij na obrazek lub jego podpis.
 

Nauka godzin na zegarze po polsku, angielsku oraz niemiecku

Nauka kolorów po polsku, angielsku oraz niemiecku
 

Angielski alfabet

 

Dni tygodnia po polsku, angielsku oraz niemiecku
 

Korzyści
 
      Nauka języka to nie tylko radość dla dziecka, ale także możliwość poprawy dziecięcej pamięci, rozwój inteligencji, poszerzenie wiedzy na temat różnic kulturowych i wspomaganie abstrakcyjnego myślenia. Lulek.tv w swojej ofercie edukacyjnych gier dla dzieci ma nową grę - Angielski z Lilly, w której dziecko najpierw poznaje nazwy zwierząt, aby móc później sprawdzić swoją wiedzę w grze. Dodatkowo poznaje miasto, z którego pochodzi Lilly – Londyn. Ćwiczenie słówek można dodatkowo poszerzyć o dźwięki zwierząt. Dziecko wybierze zwierzę, które słyszy i dodatkowo zapozna się z jego nazwą po angielsku i utrwali nowe słowo. Tę grę można znaleźć na YouTube – LulekandRosieChannel.
 

Nauka języka angielskiego z LulekandRosie.com
 
      Dobrym narzędziem do oswojenia dziecka z językiem obcym jest serwis anglojęzyczny dla dzieci LulekandRosie.com. Znani bohaterowie zachęcają do poznawania języków, a w swoich zbiorach mają dużo materiałów do pobrania. Pozornie proste ćwiczenia pomagają dzieciom w nauce liczenia, pisania, myślenia logicznego oraz abstrakcyjnego. Warto uczyć małe dzieci języków obcych, ponieważ wtedy najszybciej przyswajają wiedzę.
 
 
Mamy nadzieję, że nasze  gry, filmy i materiały edukacyjne rozbudzą w dzieciach chęć nauki języka obcego i pomogą zapamiętać brzmienie angielskich słów, przez co nauka w szkole stanie się łatwiejsza. Gry Lulek.tv to odpowiednie narzędzie, aby rozpocząć językową przygodę! 
 
Zapraszamy do nauki poprzez zabawę!