Patronujemy i polecamy: "LEGO® Friends" Część 2

Lubisz śpiewać? Kochasz zwierzęta? A może drzemie w Tobie dusza artystki? Umów się na kolejne spotkanie z utalentowanymi dziewczynami z Heartlake City i zobacz, jak rozwijają swoje pasje. 

Usiądź nad jeziorem w kształcie serca, wysłuchaj najnowszych ploteczek i poznaj najskrytsze tajemnice niesamowitych przyjaciółek! Olivia, Andrea, Emma, Mia i Stephanie zabiorą Cię do bajecznej krainy pełnej słońca, śmiechu i przygód.
 
LEGO Friends to niezwykła opowieść o potędze przyjaźni, która potrafi pokonać wszelkie przeszkody!

LEGO® FRIENDS CZĘŚĆ 2 – WYDANIE DVD


Przyjaźń nie zawsze jest łatwa, szczególnie kiedy dwóm dziewczynom wpadnie w oko... ten sam chłopak. Albo gdy przyjaciółki zapominają o Tobie i nie dają Ci dojść do głosu. A czasami po prostu nie znosisz kogoś tak bardzo, że nie wyobrażasz sobie, abyś mogła się z nim zaprzyjaźnić...
Dowiedz się, jak w takich sytuacjach radzą sobie przyjaciółki z Heartlake City. Czy łącząca je więź jest na tyle mocna, aby przetrwać nawet najtrudniejszą próbę? Przekonaj się o tym, oglądając kolejne trzy odcinki z serii LEGO Friends i przygotuj się na ponad godzinę przygód, śmiechu i wzruszeń!
 

ODCINKI 

ODCINEK 4 – Serce nie sługa
Przyjaciółki dostają zaproszenie na ranczo dziadków Mii, ale w zamian muszą pomóc w codziennych obowiązkach. Czy miastowe dziewczyny poradzą sobie z życiem na wsi? Nie będzie łatwo, szczególnie kiedy Mia i Stephanie zaczną rywalizować o względy tego samego chłopaka, a Olivia... przez przypadek zburzy stodołę sąsiadów.

ODCINEK 5 – Dylemat Emmy

Stephanie za wszelką cenę chce pokonać Tanyę w konkursie zorganizowanym przez burmistrza Heartlake City. Jest tak pochłonięta planowaniem zemsty, że zupełnie ignoruje świetny pomysł Emmy. Sytuację wykorzystuje Tanya, która przekonuje Emmę, aby przyłączyła się do jej drużyny i w ten sposób odegrała się na Stephanie… 

ODCINEK 6 – Przyjaciele dżungli
Trwają przygotowania do ślubu Sophie, ciotki Olivii. Nieoczekiwanie przyjaciółki dowiadują się, że pan młody – Henry – zaginął w dżungli! Dziewczyny postanawiają zapobiec katastrofie i potajemnie organizują misję ratunkową. Jak poradzą sobie w dżungli? Czy uda im się odnaleźć Henry'ego, zanim  spóźni się na własny ślub?
 
O SERIALU

LEGO Friends to duński serial zainspirowany popularną linią zabawek przeznaczonych dla dziewczynek. Historia pięciu przyjaciółek z uroczego miasteczka Heartlake City błyskawicznie podbiła serca małych fanek LEGO na całym świecie. 
Reżyserem LEGO Friends jest Trylle Vilstrup, współtwórca popularnej serii LEGO Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu. Za scenariusz odpowiada Kim Duran – znany m.in. ze współpracy przy przebojowym serialu „Pingwiny z Madagaskaru”.
W Polsce pierwsze trzy odcinki LEGO Friends zostały wydane na DVD przez Galapagos Films 30 sierpnia 2013 roku. Trzy nowe epizody ukażą się na rynku już 7 listopada 2014.
 

BOHATERKI LEGO FRIENDS!

Uwielbia wszystkie zwierzęta – od koni po myszy. Kocha je i potrafi doskonale się nimi zająć. Zwierzęta szybko nawiązują z nią więź, a ona dobrze je rozumie – dlatego przyjaciółki nazywają ją dr Dolittle. Często opiekuje się porzuconymi i zagubionymi zwierzakami oraz pomaga w miejscowej przychodni weterynaryjnej.
 
Ma świetne wyczucie stylu i jest bardzo kreatywna! Pomysłowo przerabia ubrania, potrafi projektować i szyć najmodniejsze kreacje, a także wspaniale aranżować wnętrza, chociaż czasem przesadza z dekoracjami. Miła i sympatyczna dziewczyna, której każdy może się zwierzyć. Nieustannie poszukuje piękna w otaczającym ją świecie.
 
Ma niezwykły talent do śpiewu, tańca oraz aktorstwa. Jest bardzo żywiołowa i wrażliwa. Miewa huśtawki nastrojów. Czasem lubi się też popisywać, ale robi to z dużym wdziękiem. Miłośniczka zwierząt – zwłaszcza koni.
 
Sprytna i rozsądna. Praktycznie podchodzi do każdego problemu. Jest zawsze gotowa do działania. Potrafi zbudować i naprawić prawie wszystko – to jej największy talent. Często można ja spotkać w warsztacie, gdzie projektuje niesamowite wynalazki.
 
Sympatyczna i otwarta na ludzi. Wszyscy doskonale bawią się w jej towarzystwie. Często ma świetne pomysły na imprezy i potrafi je wspaniale zorganizować. Czasami bywa zbyt drobiazgowa – jeśli coś nie przebiega zgodnie z jej planem, zaczyna się irytować. 
 

O LEGO:

Przedsiębiorstwo założone przez Olego Kirka Christiansena w 1932 r. w Billund, w Danii. W początkowej fazie zajmowało się między innymi wytwarzaniem drewnianych zabawek, a z czasem skupiło się wyłącznie na tej gałęzi produkcji. Nazwę LEGO, pochodzącą od  duńskiego zwrotu „Leg godt” (baw się dobrze), firma przyjęła w 1934 r. 
Zabawki z tworzywa sztucznego zaczęły być produkowane w 1947 r., a pierwszy rodzaj klocków, jakie znamy z dzieciństwa, pojawił się na rynku dwa lata później. Charakterystyczny sposób łączenia klocków LEGO został opatentowany 28 stycznia 1958 r.
W latach 60. w ofercie firmy pojawiły się zestawy klocków LEGO umożliwiające budowę miast, domów oraz samochodów i zawierające figurki mieszkańców.
Asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa, obejmując produkty dla różnych grup wiekowych. Cechą charakterystyczną klocków LEGO pozostaje ich uniwersalność, która sprzyja rozwijaniu kreatywności i gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.
 
Więcej informacji o premierach DVD dla dzieci na profilu: facebook.com/DzieciToLubia
 
Galapagos Sp. z o.o.  to niezależna spółka dystrybucyjna na polskim rynku, założona w 2007 roku przez Andrzeja Łudzińskiego (uprzednio Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Warner Home Video) i Tomasza Kopcia (współzałożyciela spółki muzycznej Pomaton, obecnie Warner  Music Poland). Galapagos Sp. z o.o. jest kluczowym dystrybutorem  na rynku rozrywki domowej i rozprowadza filmy DVD oraz Blu-ray i Blu-ray 3D Warner Bros., New Line Cinema oraz HBO. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD oraz Blu-ray i Blu-ray 3D opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel oraz produkcji wytwórni LucasFilm, a także oferty DVD LEGO, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i niezależnych polskich producentów.
 
Warner Home Video Światowy lider na rynku filmów wideo. Warner Home Video obsługuje największą sieć dystrybucyjną, na którą składają się odziały zlokalizowane w 89 krajach, i oferuje najszerszy wybór filmów na świecie. Biblioteka Warner Home Video zawiera najnowsze produkcje komercyjne oraz klasyki wyprodukowane przez Warner Bros. Pictures, Turner Entertainment Company, Castle Rock Entertainment, HBO Home Video i New Line Home Entertainment.