Patronujemy i polecamy: "Kubuś i Przyjaciele - Słodka Kolekcja"!

Słodka kolekcja przygód przesympatycznego misia
i jego wiernych przyjaciół
zagości na DVD w Waszych domach już 5 grudnia!
 
TROCHĘ HISTORII...
Kubuś Puchatek zadebiutował na kartach literatury jako „Mr. Edward Bear” w jednym z wierszy A. A. Milnego, opublikowanych w tomiku poezji dziecięcej pt. „When We Were Very Young” w 1924 roku. Status bohatera pierwszoplanowego oraz oficjalne miano Kubusia Puchatka (Winnie-the-Pooh) sympatyczny miś zyskał dwa lata później, kiedy pojawił się na łamach pierwszej powieści dla dzieci autorstwa brytyjskiego pisarza („Kubuś Puchatek”), zilustrowanej przez Ernesta H. Sheparda.
Pierwowzorem postaci Kubusia stała się ulubiona zabawka syna autora, którą mały Christopher Milne otrzymał w prezencie z okazji pierwszych urodzin w 1921 roku. Chłopiec nadał pluszakowi imię „Winnie” po słynnym kanadyjskim niedźwiedziu rezydującym w londyńskim zoo. Cząstkę „Pooh” przytulanka odziedziczyła z kolei po łabędziu, którego maluch zobaczył na wakacjach i podobno określił właśnie tym słowem. 
Wkrótce kolekcja zabawek Christophera powiększyła się o pluszowego Prosiaczka, Kłapouchego, Kangurzycę z Maleństwem oraz Tygryska. Jak przyznał później A. A. Milne, tylko Sowa i Królik nie powstały w oparciu o pluszowe pierwowzory. Przy kreowaniu tych postaci, jak również samej przestrzeni Stuwiekowego Lasu autor inspirował się obserwacjami natury, czemu sprzyjały tereny otaczające jego posiadłość w Sussex, w południowo-wschodniej Anglii. Obecnie sędziwego Puchatka oraz pozostałe pluszowe zabawki należące niegdyś do małego Christophera można oglądać w Czytelni Dziecięcej Nowojorskiej Biblioteki Publicznej. 
 

KUBUŚ I PRZYJACIELE – SŁODKA KOLEKCJA – WYDANIA DVD

Przeżyj moc przygód w Stuwiekowym lesie z ukochanymi bohaterami Disneya. Dołącz do Kubusia i jego przyjaciół: Prosiaczka, Tygrysa, Sowy, Kłapouchego, Królika, Kangurzycy, Maleństwa oraz Krzysia w krainie, w której królują miodek i wieczna przyjaźń... Urzekająca animacja, wzruszające historie oraz magiczne piosenki sprawią, że te ponadczasowe, klasyczne bajki zachwycą ciebie i całą twoją rodzinę! W skład serii „Kubuś i Przyjaciele – Słodka kolekcja”, która już 5 grudnia uświetni ofertę wydawniczą Galapagos Films, wchodzi osiem filmów o przygodach sympatycznego misia o bardzo małym rozumku:
 

KUBUŚ I PRZYJACIELE

Powróć do Stuwiekowego Lasu razem z całą swoją rodziną i przeżyj magiczną przygodę z ukochanymi bohaterami z dzieciństwa! Kiedy stary Kłapouchy traci swój ogon, Kubuś, Tygrysek, Królik, Prosiaczek, Kangurzyca i Maleństwo wyruszają w szaloną podróż, żeby odnaleźć zgubę. Przyjaciele będą też musieli pomóc Krzysiowi, który zdaniem Sowy został porwany przez tajemniczego potwora Bendezara. To będzie dzień pełen wrażeń dla małego misia, który po prostu wyszedł z domu, żeby znaleźć trochę miodku.

KUBUŚ I HEFALUMPY

Cichy dzionek w Stuwiekowym Lesie zostaje gwałtownie zakłócony, gdy tajemniczy i dziwny dźwięk odbija się echem między drzewami... Dźwięk, który mógł zostać wydany jedynie przez przerażającego... Hefalumpa! Gdy mieszkańcy lasu obmyślają pułapki, Maleństwo rusza na poszukiwania i spotyka Hefalumpa o imieniu Lumpek. Ku swemu wielkiemu zaskoczeniu Maleństwo przekonuje się, że Hefalump jest stworzeniem bardzo przyjacielskim i skorym do zabawy. Czy pozostali mieszkańcy lasu również zaprzyjaźnią się z Lumpkiem?

MALEŃSTWO I PRZYJACIELE

Wejdź w głąb Stuwiekowego lasu i przeżyj zupełnie nową, pełnometrażową przygodę z Kubusiem i jego wiernymi przyjaciółmi! Maleństwo i przyjaciele to rozkoszna opowieść, dzięki której nauczysz się cieszyć magią wiosny i poznasz prawdziwe znaczenie przyjaźni... Nastał piękny wiosenny dzień! Słonko przygrzewa radośnie, pszczółki brzęczą, kwiaty kwitną, a Maleństwo, Kubuś i Tygrysek są gotowi do zabawy. Jednak Królik upiera się, że najpierw muszą dokończyć wiosenne porządki. Czy cokolwiek – albo ktokolwiek – przekona go do zmiany zdania? Dopiero dzięki dobroci i mądrości Maleństwa Królik zrozumie, że wyjątkowe dni należy świętować w wyjątkowy sposób! 

NIEZWYKŁA PRZYGODA KUBUSIA PUCHATKA

Nadszedł ostatni dzień pięknego, słonecznego lata. Krzyś nie ma odwagi powiedzieć swemu ukochanemu przyjacielowi - Kubusiowi Puchatkowi, że musi go opuścić, ponieważ rozpoczyna się rok szkolny. Pisze więc do niego liścik, z którego Puchatek i inni mieszkańcy Stumilowego Lasu wyciągają wniosek, że Krzyś zaginął i wpadł w wielkie kłopoty. Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy, Królik i oczywiście Kubuś Puchatek jako przywódca grupy podejmują akcję ratowniczą. W poszukiwaniu Krzysia ruszają na największa przygodę swego życia.

PROSIACZEK I PRZYJACIELE

Łagodny i nieśmiały Prosiaczek jest przygnębiony; jego przyjaciele: Kubuś, Tygrysek, Kłapouchy i Królik uznali, że jest zbyt mały i słaby, aby pomagać im w „miodowych żniwach”. Znika więc w Stuwiekowym Lesie. Gdy przyjaciele to zauważają, ruszają na poszukiwania, posługując się pozostawionym przez Prosiaczka albumem jako mapą. Po drodze wszyscy uświadamiają sobie, jak ogromną rolę pełni w ich życiu zaginiony przyjaciel, jak wiele przygód razem przeżyli i jak bardzo go im teraz brakuje. 

PRZYGODY KUBUSIA PUCHATKA

Obejrzyj trzy klasyczne „kubusiowe” krótkometrażówki Walta Disneya zainspirowane niezwykłymi opowiadaniami A.A. Milnego! „Kubuś i miododajne drzewo” (1966), „Wiatrodzień Kubusia” (z 1968 roku, nagrodzony rok później Oscarem w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany) oraz „Kubuś i rozbrykany Tygrys” (1974) to niezwykłe historie, dzięki którym narodziła się prawdziwa gwiazda: miś o bardzo małym rozumku, ale tak sympatyczny, że pokochały go miliony widzów na całym świecie! Urzekająca animacja, wzruszająca fabuła oraz magiczna ścieżka dźwiękowa sprawią, że te ponadczasowe, klasyczne bajki zachwycą ciebie i całą twoją rodzinę!

TYGRYS I PRZYJACIELE

Tygrys i przyjaciele jest hołdem złożonym rodzinie, przyjaźni i ponadczasowej magii dzieciństwa. Wybierz się razem z Tygrysem na szaloną wyprawę w poszukiwaniu innych pasiastych przedstawicieli jego rodu. Ciesz się razem z nim, gdy dzięki ekscytującym przygodom będzie odkrywał uroki życia rodzinnego. Młodzi zarówno wiekiem, jak i duchem nie będą mogli przejść obojętnie obok tego rysunkowego arcydzieła, pełnego oryginalnych piosenek autorstwa nagradzanych Sherman Brothers. „Tygrys i przyjaciele” jest tym, co nie tylko tygryski, ale i wszyscy twoi bliscy lubią najbardziej.

KUBUŚ PUCHATEK: PUCHATKOWEGO NOWEGO ROKU

Przywitajcie Nowy Rok biciem w dzwony razem z Kubusiem Puchatkiem w pełnometrażowym animowanym filmie. Dzielcie się radością, czarem i magią Świąt tak jak Puchatek i jego ukochani przyjaciele.
Boże Narodzenie i Nowy Rok to cudowne chwile, które każdy chce spędzić ze swymi najbliższymi. Minęła Gwiazdka i rozpoczęło się noworoczne odliczanie. Królik planuje zorganizowanie przyjęcia, kiedy jednak Puchatek z przyjaciółmi zaczynają go irytować, straszy ich mówiąc o przeprowadzce. Aby go udobruchać wszyscy składają noworoczne obietnice i postanawiają zmienić swoje postępowanie. 
 
Więcej informacji o premierach DVD dla dzieci na profilu: facebook.com/DzieciToLubia
 
Galapagos Sp. z o.o.  to niezależna spółka dystrybucyjna na polskim rynku, założona w 2007 roku przez Andrzeja Łudzińskiego (uprzednio Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Warner Home Video) i Tomasza Kopcia (współzałożyciela spółki muzycznej Pomaton, obecnie Warner  Music Poland). Galapagos Sp. z o.o. jest kluczowym dystrybutorem  na rynku rozrywki domowej i rozprowadza filmy DVD oraz Blu-ray i Blu-ray 3D opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel oraz produkcji wytwórni LucasFilm. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD oraz Blu-ray i Blu-ray 3D Warner Bros., New Line Cinema oraz HBO, a także oferty DVD LEGO, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i niezależnych polskich producentów.
 
The Walt Disney Company Polska (TWDC) to wiodąca międzynarodowa firma z dziedziny rozrywki rodzinnej i mediów, działająca w pięciu segmentach biznesowych: sieci medialne, parki rozrywki i ośrodki wypoczynkowe, produkcja filmowa, produkty konsumenckie oraz interaktywna grupa medialna. TWDC istnieje na rynku polskim od ponad 20 lat. Polskie przedstawicielstwo firmy powstało w 1993 roku, a otwarcie The Walt Disney Company Polska nastąpiło w roku 2003. Od 2009 polskie biuro odpowiedzialne jest za cały region Europy Środkowej i Wschodniej, obejmujący 16 krajów, z lokalnymi biurami w Budapeszcie, Pradze i Bukareszcie. Od września 2012 r. TWDC Polska jest dystrybutorem filmów opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel, a od 2013 roku również produkcji wytwórni LucasFilm.