Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej w Polityce Prywatności.    [Zamknij]

Janusz Korczak – pedagog jakiego dzisiaj brakuje

O grach

“Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że my ich nie znamy.” Janusz Korczak

Czytaj więcej

Szedł Sasza suchą szosą, czyli słów kilka o problemach z wyraźną mową

O grach

Juliusz Słowacki napisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa.” Czasem zdarza się, że tej giętkości językowej naszym dzieciom brakuje. Jak można im pomóc? Co i kiedy powinno nas niepokoić?

Czytaj więcej

Tajniki rozwoju dziecięcej mowy

O grach

Podobno to milczenie jest złotem, zaś mowa - tylko srebrem. Dla rodzica pierwsze słowa dziecka są jednak drogocennym skarbem. A jak przebiega rozwój mowy?

Czytaj więcej

Czemu służy zegar BimBam?

O grach

W skrócie: to przyjaciel dzieci i rodziców. Wspiera naukę bardzo ważnej umiejętności. Poznajcie 5 prostych kroków do nauki samokontroli.

Czytaj więcej

Dziecko w krainie liter

O grach

Sztuka czytania jest niby nowym zmysłem, nieskończenie głębszym i rozleglejszym od wzroku (Bolesław Prus). W jaki sposób możemy pomóc dzieciom w nauce czytania? Istnieje naprawdę wiele możliwości, by dziecko w krainie liter poruszało się swobodnie i z entuzjazmem.

Czytaj więcej

Dziecko w świecie rymów.

O grach

Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają rymowanki. Wystarczy przypadkiem podczas rozmowy z maluchem zrymować słowa, choćby zupełnie bez sensu, a już słychać dziecięcy śmiech. W Lulandii wciąż rymujemy. Dlaczego jest to tak bardzo korzystne dla dzieci?

Czytaj więcej


Reklama


Polub nas:

Ładowanie